Zengin Eden Uygulamalar

Zengin Eden Uygulamalar

Toplumsal medya uygulamaları gmeşhurk yaşantımızda çeşitli anlarımızı paylaşarak keyifli süre geçirdiğimiz bir alandır. Bu alan yardımıyla hem çağıl yaşam hakkında bilgi sahibi olur bununla birlikte eğlenmeye yardımcı olmaktadır. Özellikle Apple şirketinin iPhone cihazını üretmesinden sonra içinde bulunan App Store uygulaması sayesinde birçok uygulamaya kolaylıkla erişilebilmektedir. Şuan ki modern hayata en çok uyum sağlayan uygulamaların nerede ise hepsinın içinde bulundurduğu App Store içeriğini ve uygulamalarını günden güne geliştirmektedir.

2008 yılında çıkarılmaya başlamış olan bu uygulama ile ortalama 500 tane uygulama barındırıyordu. Arkasından hızla gelişerek 1.300.000 rakamlarına kadar yükseldi. Bu sayı Google Play ve çeşitli Windows uygulamalarının içerisinde bulundurduğu içerikler ile dâhil değil. Görünen bu rakamlar ile piyasada bulunan rakiplerin fazlaca güçlü olduğunu söylemek mümkün. çünkü çıkarılan bir çok uygulama bir anda popüler olarak daha sonrasında yok olmaktadır. Fakat bazı uygulamalar bu çizgiyi fazlasıyla aşarak oldukca başarılı ve yüksek bir seviyeye gelmektedir.

Minecraft Oyununun Gelişmesi ve Büyümesi

İsveçli bir programcı tarafınca 2009 yılında yapılan bu uygulama fazlaca popüler bir hale gelmektedir. Uygulama içinde bulunan inşaat malzemeleri ile inşaat yapılarak çeşitli evler dizayn ediliyor. Bu oyun yardımıyla kullanıcılar kendi iç dünyalarına ve zevklerine bakılırsa evler inşa ederek oyunun hazzını çıkartıyor. Oldukca büyük bir kitleye haiz olan bu oyun 2016 yılının Haziran ayı itibariyle birçok platformda yerini almış durumda. 154 milyon kişiden fazla kişiye satan bu oyun kullanıcıları çoğu zaman çocuk kitlelerdir.

Oyunun popüler olmasını sağlayan bir öteki etkili ise çeşitli görevler verilerek bu görevlerin yerine getirilmesi sağlanıyor. Oynandığı süre boyunca bağımlılık icra eden bu oyun sosyal açıdan da biroldukça faydalı yönü bulunmaktadır. Bu oyunu oynayan başka kullanıcılar oyundan Skype vb. çeşitli bildirişim hesapları ile bildirişime geçip görevlerde birbirlerine yardımcı olabiliyorlar. Ek olarak Youtube üzerinden çeşitli oyun videoları çekilerek paylaşılmakta. Böylelikle oyunun iyi mi oynanacağını bilmeyen kişiler bu yöntem yardımıyla kolaylıkla data sahibi olabiliyor.

En Çok Kullanılan ve Popüler Olan Whatsapp Uygulaması

sosyal medya uygulamaları arasında en hızlı yükselişe sahip olan uygulamalardan biri ise Whatsapp ’tır. Kısa mesajlaşma adında üretilen bu uygulama ile kullananların cihazlarına indirerek cep telefonlarının rehberlerinde olan kişiler ile internet üzerinden kolayca mesajlaşmasını sağlar. Yalnızca mesajlaşma olarak değil, fotoğraf, video, ses kaydı benzer biçimde medya görüntülerinin de gönderilmesi mümkündür. Whatsapp uygulamasını çekici ve kullanılabilir meydana getiren bir öteki özellik ise uygulama içerisinde herhangi bir reklamın bulunmuyor olması.

Hızla ilerleyen bu uygulamayı feysbuk toplam 21.8 milyar dolara satın aldı. Günümüzde en çok kullanılan ve popüler olan uygulamalar arasındaki bu sosyal medya hesabı birçok ferdin gereksinimlarını da kolayca karşılamaktadır.

Hızla Büyüyen sosyal Medya Uygulaması Olan Instagram

Instagram uygulamasının bu kadar hızla büyümesindeki özellik ise sürekli olarak gelen güncellemeler ile kendini büyütmesidir. Aslabir engelleme bulunmayan bu uygulamada modernize edilmiş pek çok özellik bulunmaktadır. Kullananların kendi günlük hayatlarında olan anlamış olurını veya beğendikleri çeşitli görselleri paylaşmak için kullandıkları bir medya aracıdır. Çeşitli filtreler yardımıyla kullanıcılar başka bir fotoğraf uygulamasına ihtiyaç duymadan efekt uygulayabiliyor.

Bayağı olarak hazırlanmış ara yüzü yardımıyla fotoğraflar kaliteli bir halde paylaşıma sunuluyor. Fazlaca sistemli çalışan bu uygulamanın kullanım kolaylığı da insanların dikkatini çekmektedir. Bu sosyal medya uygulamasının günde yaklaşık olarak 75 milyon etken olarak kullanıcı bulunmaktadır.