Instagram – Gelen Güncellemeler, Limitler ve Yaşanan Sorunlar

instagram duyuru

Instagram – Gelen Güncellemeler, Limitler ve Yaşanan Sorunlar

Merhaba,

Instagram 4 Hazirandan bu yana program kullanan/kullanmayan birçok kişiye uzun süreli takip engelleri verebiliyor. Bu durum son güncellemeden sonra dünya genelinde yaşanan bir sorun maalesef.

Aşağıda yaşanan sorunlar için ne yapılması gerektiği ve bu durumdan en az şekilde etkilenerek nasıl ilerleyebilirsiniz bunlardan bahsedeceğiz.

1-) Takip Etme Sorunu ve Çözümü

Takip etme işlemi son zamanlarda sıkça engellenmeye başladı. Takip etme işlemini sağlıklı şekilde kullanmaya devam etmek için az işlem yapıp hedef profilleri daha uygun seçmemiz ve boş profilleri takip etmememiz gerekiyor.

30 gün boyunca toplam 6000 takip sınırı getirildiğinden bahsediliyor, bu da günlük 200 takip anlamına geliyor. 6000 limiti şu an kesin bir limit değil ama söylentiler bu yönde.

Takip işlemine devam etmek için sabırlı olmamız gerekiyor, bir kaç hesabınız mevcutsa takip limitlerini deneme yaparak test etmeye çalışabilirsiniz. Günlük 100 takip yapmaya çalışmak şu an da en sağlıklısı olacaktır.

Hesabınız da action block (Genel engel) engeli mevcutsa engel kalktıktan sonra hesabınızı 2 gün dinlendirip takip işlemlerine başlayabilirsiniz. Takip işlemlerine başladığınızda günlük 10 takip 20 takip 30 takip şeklinde arttırarak ilerlemeniz en sağlıklısı olacaktır.

Son olarak bu durum hesabınızla veya yaptığınız işlemin çokluğu ile alakalı değildir, dünya genelinde normal bir şekilde instagram kullanan birçok kullanıcı da anlamsız şekilde engellendi. Sabırlı olup yazımızda ki adımları uygulamanız en doğru sonuca ulaştıracaktır.

2-) Engellemelerden Nasıl Kurtulabilirim?

2.1 – Telefon İnternetini Kullanmak

Instagram tarafından engellendiyseniz, Instagram hesabınız yerine ip adresinizi engellemiş olabilir. Bilgisayarınızı telefon internetinize bağlayarak yazılımı açıp engeliniz olup olmadığını test edebilirsiniz.

2.2 – Takip Bırakma ve İstek Geri Çekme

Düzenli olarak takip bırakma ve istek geri çekme yaparak engelin kalkmasını hızlandırabilirsiniz.

2.3 – Beğeni Yapmak

Otomatik anasayfa beğeni özelliğini kullanarak yüksek süre ayarında düzenli beğeni yaparak engelin kalkma hızını yükseltebilirsiniz.

2.4 – Hikaye İzlemek

Telefon üzerinden gün içerisinde hikaye izlenmesi normal kullanıcı davranışı etkisi oluşturacaktır, düzenli hikaye izlenmesi engelin kalkma hızını yükseltebilir.

3-) Engelin Tekrarlanmaması İçin Ne Yapmalıyım?

Hesabınızdaki engel kalktıysa hesabınızı 2 veya 3 gün dinlendirip 1.Adımdaki işlemleri uygulayabilirsiniz. İşlem sayılarını azaltmak ve süreleri yükseltmek her zaman daha sağlıklı olacaktır.

4-) İade Hakkında

Yeni lisans alımı yapmadan önce yukarıdaki bilgileri okuyarak alım yapan kullanıcılarımız için oluşabilecek engelleme durumlarında iademiz mevcut değildir.

İade hakkında daha fazla bilgiye buraya tıklayarak erişebilirsiniz

5-) Ayarları mı Nasıl Düzenlemeliyim?

Program üzerindeki varsayılan ayarları kullanabilirsiniz ama daha sağlıklı işlemler için aşağıdaki işlem aralıklarını da tercih edebilirsiniz dilerseniz

2 dk