Instagram’da Trafik Nasıl Arttırılır?

Instagram’da Trafik Nasıl Arttırılır?

Instagram “kaydırın” özelliği, hedef kitlenize bağlanmak ve web sitenizi daha fazla ziyaret etmek için harika bir yoldur. 

800 milyondan fazla aktif kullanıcısı (ve de sayıyor!) Kredisini çekiyorsa, Instagram markanızı oluşturma konusunda ciddiysen, Instagram giderek daha önemli bir platform.

Bugün, sosyal medya pazarlaması sadece iyi içerik yayınlamaktan daha fazlasını içeriyor. Hedef kitlenizi meşgul etmenin yeni yollarını bulmanız gerekir .

Bu Instagram Hikayesi özelliğini kullanmak, tam da bunu yapmanıza yardımcı olacaktır.

Öyleyse, bir patlamaya başlamak için bilmeniz gereken her şeyi gözden geçirelim.

Yukarı Kaydır Nasıl Çalışır?

Eğer Instagram’ı zaten biliyorsanız, o zaman yeni bir gönderiye nasıl yaklaşabileceğiniz konusunda iki seçeneğiniz olduğunu da bilirsiniz.

Ana Insta-feed’inize standart bir posta gönderebilir veya bunun yerine içeriği hikayenize gönderebilirsiniz.

Besleme yayınları kalıcı olarak kalıyor, ancak 24 saat sonra hikayeler kayboluyor. İlk bakışta, hikaye özelliği gereksiz veya gereksiz görünebilir, ancak bunu kullanmak işinize yardımcı olabilir:

Instagram Büyüme

Her hafta gelen kutularına gönderilen en son Instagram ipuçlarını ve püf noktalarını alan 2.000’in üzerinde pazarlamacı ve etkileyiciye katılınŞimdi abone ol

Daha sık yayınlamanıza ve içeriğinize insanların yayınlarını aşırı akıtmadan etkileşimi artırmanıza izin vermek .

Marka bilincini oluşturmak ve en önemli olduğunda insanların dikkatini çekmek için gerçek zamanlı pazarlamanın gücünden yararlanmanıza yardımcı olmak.

Takipçilerinizin yayınlarına gelince sizi olabildiğince görünür kılmak. (Hikayeler her zaman herkesin Instagram beslemesinin en üstünde görünür.)

“Yukarı kaydır” seçim hikayesi gönderilerini daha güçlü hale getirmek için kullanabileceğiniz kullanışlı bir özelliktir.

Yukarı kaydırın. Gönderiler, alt kısımdaki “daha ​​fazlasını görün” veya “yukarı kaydırın” okları dışında, diğer herhangi bir hikaye paylaşımına benziyor.

İzleyici içgüdüsel olarak yönlendirildiği şekilde yukarı kaydırıldığında, seçtiğiniz bir hedefe sihirli bir şekilde taşınırlar (örneğin bir ürün sayfası veya şirket web siteniz). Oldukça havalı değil mi?

Hikayeme Kaydırma Nasıl Eklerim?

Hızlıca yukarı kaydırma her Instagram kullanıcısı için geçerli değildir , bu nedenle marka tanıtımınızı ve site trafiğini artırmak için kullanmak istiyorsanız, önce birkaç temel gereksinimi karşılamanız gerekir.

İşletmenizin Instagram’sı gerçek bir işletme hesabı mı? (Değilse, bire dönüştürmek oldukça kolaydır.)

Hesabınızda en az 10.000 takipçi var mı?

Bu soruların her ikisine de “evet” cevabını verdikten sonra, hızlıca linkleri hikayelerinize yerleştirmeye ve tüm avantajlardan yararlanmaya başlayabilirsiniz. 

Yalnızca temel görüntünüzü seçin, en üstte gösterilen bağlantı simgesini tıklayın ve istediğiniz bağlantıya yapıştırın. Bu kadar!

Avantajınıza Kadar Kaydırmayı Kullanma

Kendileri gibi hikayeler gibi Instagram stratejisine hızlıca kaydırma yapmak, çeşitli seviyelerde bir oyun değiştirici. Aşağıdakiler, uygun işletmelerin bundan yararlanmasının en büyük nedenlerinden sadece birkaçıdır.

Trafiğinizi Arttırın

Doğal olarak, işletmenizin ana web sitesi bağlantısını Instagram biyografisinde bulabilirsiniz, ancak takipçilerinizin ne sunabileceğinizi gerçekten kontrol etmesini istiyorsanız bu yeterli değildir.

Birincisi, insanların dikkatleri kısa, bu yüzden çoğu iyi bir neden olmadan bir gönderiden tıklamayacak. Ayrıca, yalnızca bir biyo bağlantınız vardır, bu nedenle sizinki yeni ürünleri sergilemek için etkili bir yol olmayabilir.

Elbette, feed’inizi kullanarak ürün veya hizmet kataloğunuza yeni eklemeler göstermeye devam edebilirsiniz, ancak kesinlikle öykülerinize hızlıca kaydırma bağlantısı da ekleyin. (Müşterilerin hızlı satış, sınırlı süreli olay ve özel ürünlerden haberdar olması için aynı stratejiyi kullanın.)

İnsanların ilk başta görevi görmeleri daha muhtemel. Gerçek ürün sayfanıza tıklamanız ne kadar kolay olursa, anlaşmadan gerçek bir satış elde etme olasılığınız o kadar artar.

Şirketinize Başka Bir Taraf Gösterin

Bir Instagram hikayesiyle paylaşılan herhangi bir şey 24 saat sonra ortadan kalktığından, çoğu insan kendi hayatlarını, kendilerinin gösterdiğinden daha kendiliğinden ve “gerçek” olan bir tarafı sunmak için kullanır.

İşletmeler için, hikayeler hedef demografiklerinin gözünde kendilerini insanlaştırmak için altın bir fırsattır.

Bununla birlikte, hızlıca yukarı kaydırın, şüphesiz web trafiğinizi artırmanıza ve daha fazla ürün satmanıza yardımcı olabilir. Bununla birlikte, müşterilerinizle çok kişisel, hoş bir insan düzeyinde bağlantı kurmanıza yardımcı olabilirler.

Modern tüketiciler – özellikle sosyal medyayı en sevdikleri markalara ayak uydurmak için kullananlar – bir şirketi daha derin, daha anlamlı bir düzeyde “tanıdıklarını” hissetmek isterler .

Görünür ve İlgili Olun

Standart Instagram yayınınıza çok sık yayınlamak, takipçilerinizin yayınlarını, belirli bir anda ilgilerini çekebilecek veya çekmeyebilecekleri bir içerik bolluğuyla sulandırmak yoluyla sizi aşırı değerlendirebilir. Üstelik, gerçekten en önemli zamana duyarlı görevlerinizi kendilerine göre hareket etmek için zaman içinde herkesin gördüğünden asla emin olamazsınız.

Hikayeler, her zaman, özellikle de değerli sosyal medya etkileyicilerininkiler olmak üzere, her zaman kullanıcının yayınlarının en üstünde yer alır ; bu nedenle, takipçileri ultra alakalı bilgiler, haberler veya bağlantılar konusunda uyarmak için ideal yollardır. Insta-hikayeleri biçimi, insanların en çok ilgilendikleri konulara en çok dikkat ederek tüm yayınlarınızı hızlı bir şekilde çevirmelerini de kolaylaştırır.

Başka bir deyişle, kaydırın öyküleri, bir işletme olarak Instagram varlığınıza daha fazla esneklik ve aralık katmak için harika bir yoldur, bu yüzden keşfetmeye değer.

4 dk